ColdHack Facebook


SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF


Görüntüleme modu Konu Görünümü | Tam Görünüm

SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF
999baba Çevrimiçi
Webmaster
*


Avatar
Üye Bilgileri
Üye Üye No: 79886
YorumYorum Sayısı : 2,865
RepRep Puanı:  17,033
#1
SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF


Liseye geçişte yeni model olan TEOG, yani ortak sınavlar sonucu bir ortaöğretim okuluna yerleşmek için öğrenciler ter dökecek. Peki 8. Sınıf Ortak sınavlar ne zaman yapılacak, sınavlar nasıl olacak ? İşte 8. Sınıf 1. dönem ortak sınav konuları ve detaylar:
İlköğretimden Ortaöğretime geçiş olarak düzenlenen yeni sistemde Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerine öğrenciler 8. sınıfta 2 dönemde de 6 tane dersten 1 defa olmak şartıyla senede 12 sınava tabii tutulacaktır.Yeni sistemde türkçe, matematik,fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi , yabancı dil olmak kaydıyla toplam 6 dersten kasım ayının son haftası ilk ortak sınav yapılacaktır. İkinci merkezi ortak sınav ise 2014 eğitim dönemi Nisan ayının son haftasında yapılacak. 8. sınıf ortak yazılı konuları dağılımı, 8. sınıf ortak yazılı soruları hangi konulardan çıkacak.
meb
Kamuoyuna Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın sunduğu ” İlköğretimden Ortaöğretime Geçiş ” modeliyle alakalı düzenlemeler son buldu. Merkezi Sistem Ortak Sınav Çalışma Takvimlerini Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyuruldu.81 ilin Milli Eğitim Müdürlüğüne yine Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip’in imza attığı çalışma takvimi iletildi.
Ortaöğretimin 8. sınıfında 2013-2014 eğitim-öğretim yılında bir dönemde 2 sınava tabii tutulacak derslerin ilk sınavı , bir dönemde 3 sınava tabii tutulacak derslerin iki sınavı Merkezi Sistem Ortak sınavına dahil olacaktır.
Ortak sınavların yapılacağı zamana kadar öğretim müfredatının işlenmesinde Türkiye çapında beraberliği yakalamak gayesiyle 2013-2014 eğitim takvimine özgü olmak şartıyla konu dağılımını belirten cetvel hazırlandı.Ortak sınavda konu beraberliğinin yakalanması amacıyla öğretmenler yıllık ders planlarının model için hazırlanan cetvelleri dikkate alarak hazırlayacaktır. İlk Merkez Sistem Ortak sınav 2013-2014 eğitim öğretim yılının Kasım ayında , ikinci dönem sınavı ise 2014 Nisan ayı son haftasında öğrencilere sunulacaktır.Ortak sınavların kesin tarihleri Milli Eğitim Bakanlığının düzenleyeceği yönerge de duyurulacaktır.
OKUL İDARESİ VE ÖĞRETMENLER DERS KONULARINI NOKSANSIZ ÖĞRETMEK İÇİN ÖNLEM ALACAK
İlk dönemdeki ortak sınavda çıkacak sorular eğitim-öğretim yılının başından itibaren yapılacak olan sınava kadar işlenen konulardan belirlenmiş olacaktır.İkinci dönemde yapılacak olan ortak sınavda çıkacak sorular ise eğitim-öğretim yılının başından itibaren ikinci dönem ortak sınav tarihine kadar işlenmiş tüm konulardan ibaret olucaktır.Merkezi Ortak Sınavlara kadar olan sürede tüm ülke genelindeki okulların hepsinin çalışma takvimindeki konuları işlemiş olması için okul idaresi ve öğretmenler tüm önlemleri alacaktır.Cetveldeki birinci dönem ortak sınav ve ikinci dönem ortak sınav dışında yapılacak tüm sınavlar için verilen tarihler bir düşünce niteliğindedir, henüz kesin değildir. Bu sınavlar öğretmenlerin karar verdiği bir tarihte de yapılabilir.
BİRİNCİ DÖNEM ORTAK SINAV KONULARI
Türkçe: Fiilimsiler ile ilişkili bilgi ve kuralları kavrama ve uygulama
İngilizce: Frienship, Improving One’s Looks ,Road to Success
Matematik:Sayılar Üslü Sayılar, Köklü Sayılar, Geometri Örüntü ve Süslemeler, Dönüşüm Geometrisi, Olasılık ve İstatistik Tablo ve Grafikler
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: Zekat, Hac ve Kurban İbadeti, Kaza ve Kader
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük: Bir kahraman doğuyor, Milli Uyanış: Yurdumuzun İşgaline Tepkiler
Fen ve Teknoloji: Hücre Bölünmesi ve Kalıtım, Kuvvet ve Hareket
İmza
Q
Kaldığımız yerden 24.08.2016 saat 13.45 itibari ile devam
(Son Düzenleme: 25-09-2013, Saat:18:22, Düzenleyen: 999baba.)
zKaizHenTR Çevrimiçi
™DelyLider™


Avatar
Üye Bilgileri
Üye Üye No: 94685
YorumYorum Sayısı : 224
RepRep Puanı: 
#2
RE: SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF
Saol Krdes
999baba Çevrimiçi
Webmaster
*


Avatar
Üye Bilgileri
Üye Üye No: 79886
YorumYorum Sayısı : 2,865
RepRep Puanı:  17,033
#3
RE: SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF
- Bir şey değil kardeşim.
İmza
Q
Kaldığımız yerden 24.08.2016 saat 13.45 itibari ile devamKonu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  KONUŞMA VE İLETİŞİM 2.SINIF :D IReaL 2 61 08-07-2014, Saat:17:33
Son Yorum: IReaL
Exclamation Bana Gelen Özel Mesajlar Hakkında Sharks 0 79 03-07-2014, Saat:21:42
Son Yorum: Sharks
  TEOG Yeniden Hesaplanacak !... Sorular İPTAL ! UnNameD 0 71 24-06-2014, Saat:16:57
Son Yorum: UnNameD
  Bi Yerine Mi Battı O Bayrak ! •Dejavu• 0 39 10-06-2014, Saat:18:44
Son Yorum: •Dejavu•
  7.Sınıf Fen ve T. Ç. Kitabı Syf.-110 (Sayfalar: 1 2 ) GσLdays [❹YıLdız ] 0 59 05-06-2014, Saat:03:36
Son Yorum: GσLdays [❹YıLdız ]

Konu ile Alakalı Anahtar Kelimeler

SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF indir, SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF Videosu, SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF online izle, SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF Bedava indir, SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF Yükle, SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF Hakkında, SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF nedir, SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF Free indir, SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF oyunu, SBS yerine gelen TEOG sınavında çıkacak konular !!! 8. SINIF download
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

ColdHack, WolfLite Pro

ColdHack, WolfLite Pro, Wolfteam Hileleri, Zula Hileleri, Wolfteam İllegal

Task